Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza gra Brazilian Octopus i okolice

Muzycy WOR o nowym pogramie:

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza (czyli nieformalna i zmienna konfiguracja postaci ściśle, luźno, bądź w ogóle nie związanych z wytwórnią Lado ABC) z nowym rokiem postanowiła podjąć temat muzyki brazylijskiej, nad którym w garderobach i kuluarach członkowie debatowali już od dłuższego czasu. Jako zapaleni melomani, członkowie WOR-y (a przynajmniej część z nich) nigdy nie kryli, że muzykę tę darzą wielką estymą. Pomysłów było wiele, ale stanęło na jednym, choć nie pozbawionym dodatków.

3 lutego, godz. 20:00 duża scena
ceny biletów: normalny 30,- ulgowy 20,-

Podstawą programu tej edycji będzie odtworzenie wydanej w roku 1968 płyty zespołu Brazilian Octopus, powstałego z kaprysu Lívio Rangana, szefa marketingu firmy tekstylnej Rhosia. I to właśnie tekstylia były głównym powodem powołania tego unikalnego combo, złożonego z tuzów ówczesnej brazylijskiej sceny muzycznej – instrumentalistów, kompozytorów, aranżerów pochodzących z kompletnie różnych światów. Grupa, zakontraktowana przez Rangana na rok, występowała akompaniując pokazom mody jego macierzystej firmy. Żeby sprawę nieco ubarwić dodajmy, że grali w klatce. I przebrani za zwierzęta. Serio.

Więc jeśli takie nazwiska jak Rogerio Duprat, Hermeto Pascoal czy Caetano Veloso są bliskie twemu sercu, to pamiętaj, że oni wszyscy byli częścią Brazilian Octopus. Choćby i przez chwilę.

Z kolei drugą częścią programu (tzw. dodatkami) będzie niezobowiązująca składanka hitów i nie-hitów rozpiętych pomiędzy latami 60-tymi (Gal Costa), a 90-tymi (Marisa Monte).

Tutaj Warszawską Orkiestrę Rozrywkową wokalnie wspomoże zdolna, ale pracowita, Gaba Kulka.

a banda:
TOMASZ DUDA / flauta e saxofone
ZOFIA MORUŚ / flauta
MIŁOSZ PĘKALA / vibrafone
PIOTR ZABRODZKI / piano e orgão
BARTOSZ WEBER / guitarra
BARTŁOMIEJ TYCIŃSKI / violão e guitarra
PIOTR DOMAGALSKI / baixo
MACIO MORETTI / bateria

participação especial: GABA KULKA / voz