Dyskusja „Majdan – pół roku później”

Po czytaniu zapraszamy na dyskusję „Majdan – pół roku później” na temat dzisiejszej sytuacji na Ukrainie.

Jakie zmiany w społeczeństwie ukraińskim przyniosła rewolucja? W jaki sposób na ukraińską tożsamość wpływa konflikt z Rosją? Jak sztuka odpowiada na sytuację w kraju i co doświadczenie Majdanu oznacza dla artystów? Czego nie widać w sztuce Natalii Worożbyt?

W rozmowie wezmą udział:
Ola Hnatiuk – ukrainistka, profesorka  Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Kijowsko-Mohylańskiej,  autorka pracy „Pożegnanie z imperium: ukraińskie dyskusje o tożsamości” (2003), tłumaczka i popularyzatorka literatury ukraińskiej w Polsce;

Wojciech Urbański – reżyser, studiował aktorstwo w warszawskiej Akademii Teatralnej i reżyserię w Petersburskiej Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej, zrealizował m.in. „Zabójcę” Aleksandra Mołczanowa (Teatr Współczesnym Warszawa 2013) i „Saszkę. Sen w dwóch aktach” Dmitrija Bogosławskiego (Teatr Współczesny, Warszawa 2014)

Joanna Wichowska - krytyczka teatralna, kuratorka Wschodnioeuropejskiej Platformy Sztuk Performatywnych (EEPAP), jako dramaturżka przygotowuje inscenizację „Dzienników Majdanu” warszawskim Teatrze Powszechnym (reż. Wojciech Klemm, premiera październik 2014)

Prowadzenie: Roman Pawłowski – krytyk kultury, publicysta

Dyskusja przygotowana przy współpracy „Krytyki Politycznej”