Listopad i grudzień w TR Online

“Inni ludzie” w reż. Grzegorza Jarzyny, premiera online spektaklu “2020: Burza” w reż. Grzegorza Jarzyny i “Cząstki kobiety” w reż. Kornéla Mundruczó – poznaj program transmisji spektakli TR Warszawa w najbliższych tygodniach na online.trwarszawa.pl!

Zachęcamy do kupowania dostępu do streamingów w promocyjnej, przedsprzedażowej cenie (29,90 zł).

Inni ludzie – pierwszy streaming w TR Online

Już w najbliższy weekend (21 i 22 listopada br.) pokażemy jeden z najnowszych i najgłośniejszych spektakli TR Warszawa - inscenizację książki Doroty Masłowskiej “Inni ludzie” w reż. Grzegorza Jarzyny.

W trakcie wiosennego lockdownu publiczność w całym kraju mogła zobaczyć rejestrację przedstawienia w ramach akcji “Zostań w domu, nie wychodź z teatru”. Tym razem absolutny przebój wiosennego repertuaru TR online będziemy transmitować na żywo ze sceny TR Warszawa/ATM Studio.

“Inni ludzie” na podstawie prozy Doroty Masłowskiej, laureatki m.in. Paszportu Polityki (2002) i Nagrody Literackiej Nike (2006) to spektakl o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych. "Inni ludzie" to portret Polski trzy dekady po transformacji; opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana językiem reklam, internetu i tabloidów, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Sobotni wieczór z “Innymi ludźmi” w TR Warszawa rozpoczniemy o 19:45 specjalnym wprowadzeniem przygotowanym przez Mirosława Zbrojewicza, aktora TR Warszawa i transmitowanym z kulis teatru. Tuż po zakończeniu spektaklu zaprosimy publiczność do uczestnictwa w spotkaniu z twórcami i twórczyniami przedstawienia, które poprowadzi dziennikarz Michał Nogaś na żywo ze sceny TR Warszawa/ATM Studio.

Premiera Online 2020: Burzy W Ramach 24. Festiwalu Szekspirowskiego I Film W Tr. Against Gravity Przedstawia

6 i 7 listopada z powodu zagrożenia związanego z COVID-19, nie mogliśmy zaprosić naszej publiczności na listopadową premierę i transmisję spektaklu “2020: Burza” w reż. Grzegorza Jarzyny. Z wielką radością informujemy, że premierowy pokaz online spektaklu  “2020: Burza” odbędzie się już 27 listopada br. (piątek). Spektakl transmitowany będzie na żywo za pośrednictwem platformy TR Online, prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio. Premierowy pokaz online “2020: Burzy” znalazł się w programie 24. Festiwalu Szekspirowskiego i jest wydarzeniem gościnnym tego prestiżowego festiwalu. Szczegółowy program znajduje się na stronie: festiwalszekspirowski.pl

Premierowy pokaz online  “2020: Burzy” w reżyserii Grzegorza Jarzyny według scenariusza Grzegorza Jarzyny i Weroniki Murek (na motywach “Burzy” Williama Shakespeare’a) rozpocznie się 27 listopada (piątek) o godzinie 18:45 specjalnym wprowadzeniem Rafała Maćkowiaka, aktora TR Warszawa, transmitowanym na żywo zza kulis TR Warszawa/ATM Studio. Tuż po zakończeniu spektaklu rozmowę z twórcami i twórczyniami poprowadzi na żywo ze sceny TR Warszawa dziennikarka Agnieszka Szydłowska.  

W programie towarzyszącym premierze “2020: Burzy”  online proponujemy obejrzenie “iHuman” w reż. Tonje Hessen Schei – głośnego filmu dokumentalnego z 2019 roku, stawiającego pytania o wpływ sztucznej inteligencji na współczesnego człowieka, o cele i wartości w niej zakodowane, wreszcie o to, czy możemy mieć jeszcze nad nią kontrolę.

Tematycznie film nawiązuje do spektaklu “2020: Burza”, dla którego został zaprojektowany specjalny program AI (Artificial Intelligence), który będzie gromadził w czasie rzeczywistym informacje i opinie od realizatorek, realizatorów, twórców i twórczyń spektaklu oraz publiczności oglądającej streaming “2020: Burzy” na platformie TR Online. Na podstawie zebranych informacji system będzie podejmował decyzje o układzie wariantów scen, charakterze muzyki i oświetlenia oraz doskonalił swoje umiejętności. Tym samym – będzie rozwijał rzeczywistość spektaklu “2020: Burza”. Filmowy program towarzyszący premierom i spektaklom TR Warszawa odbywa się w ramach cyklu  FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA, współorganizowanego przez TR Warszawa i Against Gravity. Film “iHuman” dostępny będzie na platformie TR Online w formule VOD (“wideo na żądanie”) 28 i 29 listopada br. do godz. 23:59.

Grudzień w TR Warszawa

Mamy nadzieję, że od 30 listopada br. instytucje kultury w całej Polsce będą mogły zaprosić publiczność do siebie. Niezależnie od tego czy będziemy mogli gościć Was na naszych widowniach w TR Warszawa/Marszałkowska 8 i TR Warszawa/ATM Studio, zamierzamy kontynuować transmisje spektakli TR Warszawa za pośrednictwem platformy TR Online. 18 i 19 grudnia br. zapraszamy na transmisję “Cząstek kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó, spektaklu na podstawie scenariusza Katy Weber, napisanego na specjalne zamówienie TR Warszawa. To feministyczny, napędzany przez siłę i determinację kobiecych postaci dramat rodzinny, rozgrywający się we współczesnej Warszawie. Rodzinne spotkanie jak soczewce skupia problemy i wewnętrzne konflikty polskiego społeczeństwa.

Cząstki kobiety na Netflixie

Jedną z pierwszych premier filmowych Netflixa w 2021 roku będzie ekranizacja scenariusza Katy Weber. Premiera wersji filmowej  “Cząstei kobiety” w reż. Kornéla Mundruczó odbędzie się już 7 stycznia. Zobacz spektakl, zanim obejrzysz film! 

 

Ceny dostępu do premier i spektakli streamingowanych w TR Online:
Przedsprzedaż: 29,90 zł
W dniu spektaklu: 39,90 zł