Grzegorz Jarzyna przewodniczącym Jury 20. Festiwalu "Interpretacje"

Miło nam poinformować że przewodniczącym Jury 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach jest Grzegorz Jarzyna, reżyser teatralny, filmowy i operowy; dyrektor artystyczny TR Warszawa, laureat nagrody "Laur Konrada" z 1999 roku.

W jury 20. Festiwalu Interpretacje znaleźli się również: Jacek Poniedziałek (aktor teatralny i filmowy, reżyser, tłumacz), Stanisław Rosiek (pisarz, historyk literatury, eseista), Marcel Sławiński (scenograf teatralny, filmowy i operowy) oraz Katarzyna Sobańska (scenografka teatralna i filmowa),
 
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" prezentuje twórczość najmłodszego pokolenia polskich reżyserek i reżyserów teatralnych, którzy ubiegają się o Laur Konrada Swinarskiego, patrona katowickiego festiwalu. Tegoroczna, jubileuszowa odsłona festiwalu odbywa się w dniach 23-28 listopada 2020 roku w formule online. W programie konkursowym znalazło się pięć spektakli, zrealizowanych w ostatnich dwóch sezonach artystycznych i wybranych przez selekcjonerów festiwalu, Wojciecha Majcherka, Romana Pawłowskiego oraz Ingmar Villqista: „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, „Lwów nie oddamy” w reżyserii Katarzyny Szyngiery z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, „Gracjan Pan” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, „Jezus” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego z Nowego Teatru w Warszawie oraz „Jutro przypłynie królowa” w reżyserii Piotra Łukaszczyka z Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego. Reżyserki i reżyserzy przedstawień konkursowych zawalczą o "Laur Konrada" i Nagrodę Publiczności. Na festiwalu przyznawane są również nagrody w konkursie dla najlepszego reżysera/reżyserki słuchowiska radiowego oraz najlepszego reżysera/reżyserki spektaklu telewizyjnego, a także Nagroda Dziennikarzy i Nagroda wortalu Dziennik Teatralny – dla najlepszego aktora/aktorki spektaklu konkursowego. Ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród odbędzie się 28 listopada br. o godzinie 18:00, podczas uroczystej gali transmitowanej w internecie.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie festiwal-interpretacje.pl.