Zespół

Anna Rochowska - pedagożka teatru, koordynatorka Zespołu Edukacji TR Warszawa – w którym pracuje od 1996 roku;  członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, kursu dla Pedagogów Teatru TiSZ/Anex organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów dla Menadżerów Kultury na Wydziale Zarządzania UW, doktorantka w IS PAN.

W TR Warszawa prowadzi i inicjuje szereg projektów z zakresu pedagogiki teatru dla różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych i seniorów,  jak również dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi, dbając tym samym o równy i pełny dostęp do kultury dla wszystkich. Uhonorowana została wyróżnieniem specjalnym podczas I Giełdy WPEK (Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej) za realizację programu „Edukacja w TR” w 2009 roku oraz III Nagrodą podczas V Giełdy WPEK w 2014 roku za projekt „Audiodeskrypcja w TR” z 2013 roku. Brała udział w pracach Rady Programu Trauma i Duma, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Zasiada w  radzie programowej Fundacji Kultury bez Barier.

Anna Kurelska - pedagożka teatru, teatrolożka, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Z TR Warszawa związana od 2016 roku. Za projekt „Mama, tata do teatru! Naj, naje na warsztaty!” w 2017 wyróżniona została II Nagrodą w ramach Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Współautorka książki dla dzieci o teatrze "W krainie zapadni" )wyd. TR Warszawa, 2018). Koordynowała i współprowadziła takie projekty jak: "TR Otwarty", "Ale czy na pewno słyszysz ten błysk" czy "Ferie teaTRalne". 

W Zespole Edukacji zajmuje się prowadzeniem warsztatów i inicjowaniem programów dla młodzieży, studentów i dorosłych widzów teatru. Specjalizuje się w tworzeniu projektów zakładających łączenie środowiska teatralnego z dziedzinami pozateatralnymi. Rozwija programy włączające nowe media do zagadnień edukacji kulturalnej. 


fot. Olga Izdebska

Helena Świegocka – ur. 1987 r, aktorka, instruktorka teatralna, absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej; jako instruktor teatralny współpracowała m.in. z Nowym Teatrem w Warszawie, Teatrem Żydowskim, Fundacją Drama Way, Międzynarodowym Festiwalem Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” oraz TR Warszawa przy realizacji warsztatów w ramach projektów "W krainie zapadni", "Mały TR", "Starter" i "Mama, tata do teatru"; laureatka II Nagrody na XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w kategorii „dramaturg”, półfinalistka II Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Marta Bernatowicz - kulturoznawczyni, absolwentka zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie na polu edukacji teatralnej zdobywała w ramach staży w różnych teatrach. Od 2016 roku związana z TR Warszawa, gdzie brała udział w pierwszej edycji projektu TEREN EDU oraz prowadzi warsztaty w ramach projektów "Mama, tata do teatru" oraz "W krainie zapadni".