NA PODSTAWIE SCENARIUSZA JOHNA CASSAVETESA "OPENING NIGHT"

Druga kobieta

REŻ.: GRZEGORZ JARZYNA

 •  

   

Przedstawienie Grzegorza Jarzyny inspirowane scenariuszem filmu „Opening Night” Johna Cassavetesa to historia osobistej i zawodowej konfrontacji z problemem upływu czasu, a także relacji między sztuką a życiem. Cassavetes odświeża zbanalizowaną metaforę teatru jako zwierciadła rzeczywistości, pokazuje, że teatr może być rzeczywistym miejscem, w którym można poznać i zrozumieć siebie. W czasach, kiedy zaciera się granica między tym co realne, a tym co fikcyjne, kiedy coraz więcej ludzi żyje życiem nie swoim, lecz wyobrażonych postaci z masowej kultury, teatr paradoksalnie wydaje się być ostatnim miejscem, w którym można zrzucić maskę i dotknąć prawdy.


Spektakl grany w ATM Studio (ul. Wał Miedzeszyński 384, Warszawa). 

Nie masz jak dojechać na spektakl? 
>> Tutaj sprawdzisz 
<< rozkład jazdy naszego specjalnego autobusu do ATM STUDIO.

 

Premiera: 23, 24 kwietnia 2014 w TR Warszawa
Czas: 2 godz.

Bilety: 100 zł (normalny), 60 zł (ulgowy), 30 zł (wejściówka)


W spektaklu występuje scena nagości. Dla grup zorganizowanych ze szkół ponadgimnazjalnych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: edukacja@trwarszawa.pl).


Spektakl powstał przy współpracy z Miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym w ramach nagrody Grand Prix na 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia

Obsada

GOŚCINNIE WYSTĄPILI

 • Małgorzata Buczkowska(PREMIERA)

TWÓRCY

 • Klaudyna Rozhintłumaczenie scenariusza
 • Grzegorz Jarzyna / Anna Nykowskaadaptacja i scenariusz
 • Chasper Bertschingerscenografia
 • Anna Nykowskakostiumy
 • Jacek Grudzieńmuzyka
 • Piotr Domińskireżyseria dźwięku
 • Dominika Kotarbareżyseria dźwięku
 • Felice Rossreżyseria światła
 • Bartek Maciaswideo projekcje
 • Karolina Pająkasystentka scenografa

TRIUMF WIEKU ŚREDNIEGO
"Na scenie TR Warszawa reżyser Grzegorz Jarzyna i Danuta Stenka pokazują znak zwycięstwa. „Druga kobieta" według filmu „Opening Night" Cassavetesa to manifest wirtuozerii artystów, której nabywa się z wiekiem."
Jacek Cieślak, Rzeczpospolita

TE DRUGIE KOBIETY
"Jarzynie i jego aktorom udała się rzecz niezwykła: zmaterializowali w teatrze wszystkie lęki i pragnienia dojrzałości przechodzącej w starość. To całe nasze wyczerpanie, wydrążenie, wściekłość, że się jest, będzie za chwilę, poza tym, co pulsuje prawdziwym życiem."
Łukasz Drewniak. Teatralny.pl

ODZYSKAĆ REALNOŚĆ RZECZYWISTOŚCI
"Druga kobieta (…) to piękna, poruszająca i osobista wypowiedź artysty, który dojrzał do tego, aby szczerze mówić o środowisku i przestrzeni codziennej pracy i personalnych zmagań. To zrealizowana z ogromną precyzją i doskonałością opowieść o realności teatru i iluzji rzeczywistości."
Agnieszka Górnicka, teatrdlawas.pl

SMUGA CIENIA
"Druga kobieta" według filmu Johna Cassavetesa to najbardziej osobiste przedstawienie Grzegorza Jarzyny. Gorzka opowieść o schyłku młodości i oszustwie teatru z wielką rolą Danuty Stenki.
Jacek Wakar (Polskie Radio), Dziennik Gazeta Prawna nr 89 - Kultura / Program TV