Wrzesień z Młodą reżyserią w TR Warszawa

Nowe talenty, nowe artystyczne głosy, nowe formy teatru – TR Warszawa prezentuje spektakle młodych reżyserów i reżyserek, które zostały nagrodzone na 9. Forum Młodej Reżyserii w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. To najważniejszy przegląd prac studentów i studentek, absolwentów i absolwentek wydziałów reżyserii szkół teatralnych w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Białymstoku. Jest to też laboratorium nowych form i języków teatralnych, generator talentów reżyserskich i przestrzeń debaty o przyszłości sztuki reżyserii. Co roku zespół programowy TR Warszawa uczestniczy w Forum, przyznając podczas festiwalu nagrodę Debiut TR oraz wyróżnienia. Podczas zeszłorocznej edycji obok spektaklu Wiktora Bagińskiego – laureata nagrody Debiut TR za 2019 rok uwagę publiczności i jury zwróciły przedstawienia Marka Idzikowskiego i Marcina Zbyszyńskiego, nagrodzone głównymi nagrodami  przeglądu.

 

Odmęt, reż. Marek Idzikowski
15, 16 września, godz. 19:00
TR Warszawa / Marszałkowska 8

“Odmęt” w reż. Marka Idzikowskiego to mały wielki teatr, tworzona minimalistycznymi środkami historia podróży, która zaczyna się na kuchennym stole, a kończy w odmętach oceanu. Zespół programowy TR Warszawa przyznał spektaklowi "Odmęt” wyróżnienie "za umiejętność kreowania teatralnych światów, wyczucie dramaturgii i minimalizm środków wyrazu”.

Partnerem spektaklu jest Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza.

>>>Czytaj więcej o spektaklu "Odmęt"

 

Powierzchnie gładkie, reż. Marcin Zbyszyński
18, 20 września, godz. 19:00
19 września, godz. 20:00
TR Warszawa / Marszałkowska 8

“Powierzchnie gładkie” w reż. Marcina Zbyszyńskiego to wirtualna opowieść o uczuciowej optymalizacji, rozgrywająca się w cyfrowym świecie portali randkowych. Oba przedstawienia prezentujemy w ramach linii nowych talentów TR Warszawa aby pokazać jak pracują i co mają do przekazania reżyserzy, rozpoczynający swoją drogę artystyczną.

Produkcja spektaklu: teatr Potem-o-tem.

>>>Czytaj więcej o spektaklu "Powierzchnie gładkie"

 

__________

TR Bez Barier

W TR Warszawa od września funkcjonuje pętla indukcyjna pozwalająca na komfortowy odbiór spektaklu przez osoby z aparatami sluchowymi. Wszystkie powyższe spektakle będą mieć pętlę indukcyjną. >Czytaj więcej<

__________

Po pandemicznej przerwie wracamy na nasze sceny. Poznaj kilka zasad, które wprowadziliśmy dla wspólnego bezpieczeństwa i komfortu w TR Warszawa. >>>link