Wesele na Bródnie – Zapowiedzi Weselne z Agnieszką Olsten i Pawłem Althamerem


Wychodzimy! TR Warszawa zaprasza mieszkańców i mieszkanki Bródna oraz całej Warszawy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym – “Zapowiedziach Weselnych z Agnieszką Olsten i Pawłem Althamerem”. 4 lipca 2020 roku przejdziemy z Lasku Bródnowskiego do Parku Rzeźby na Bródnie, by symbolicznie wyjść z trwającego od miesięcy lockdown’u.

W sobotnie przedpołudnie z bródnowskiego Grodziska wyruszy orszak, który poprowadzą pomysłodawcy projektu “Wesele na Bródnie”: Paweł Althamer, artysta sztuk wizualnych, aktywista i animator społecznych projektów oraz Agnieszka Olsten, reżyserka teatralna.

Niosąc ze sobą weselne zapowiedzi, spacerowicze i spacerowiczki przejdą leśnymi ścieżkami i ulicami dzielnicy do Parku Rzeźby na Bródnie, gdzie o godzinie 12:00 odbędzie się powitanie odnowionej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rzeźby Pawła Althamera i Youssoufa Dary – “Toguna“ (2011).

Przy pracy nawiązującej do tradycyjnych miejsc spotkań i narad afrykańskich Dogonów, ogłoszone zostaną zapowiedzi “Wesela na Bródnie“ – wydarzenia artystycznego, którego finał odbędzie się 12 września 2020 roku. “Wesele…” jest próbą odczarowania polskiej mitologii i zaproszeniem do wspólnego świętowania ponad podziałami. Podczas finału projektu w Lasku Bródnowskim odbędzie się uroczystość łącząca przedstawicieli różnych środowisk i grup społecznych – pokoleniowych, zawodowych i etnicznych.
Zapowiedzi weselne odbędą się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – szczegóły w regulaminie wydarzenia poniżej.

Liczba miejsc w orszaku jest ograniczona, w związku z czym zainteresowanych dołączeniem do orszaku prosimy o wysłanie maila zgłoszeniowego na adres weselenabrodnie@trwarszawa.pl. Uczestnictwo w wydarzeniu oznacza zgodę na warunki ujęte w regulaminie.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebook Live TR Warszawa (>link<)


> 4 lipca 2020 roku, godz. 11:00-13:00
> Trasa: Grodzisko/Lasek Bródnowski – Park Rzeźby na Bródnie
> Liczba miejsc ograniczona – prosimy o zgłoszenia na maila weselenabrodnie@trwarszawa.pl
> Uczestnictwo w wydarzeniu oznacza zgodę na warunki ujęte w regulaminie:

1. Regulamin wydarzenia (link)
2. Załącznik nr 1 do Regulaminu – Oświadczenie o stanie zdrowia (link)
3. Załącznik nr 2 do Regulaminu – Procedura postępowania na wypadek podejrzenia koronawirusa (link)
4. Oświadczenie o przekazaniu praw do Dzieła (link)

 

Więcej o wydarzeniu

Park Rzeźby na Bródnie został założony w 2009 roku. Była to wspólna inicjatywa artysty Pawła Althamera, Urzędu Dzielnicy Targówek oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Park pełni funkcję ewoluującej, plenerowej wystawy sztuki współczesnej, dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę. Znajdujące się w parku dzieła są częścią stale rosnącej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat Parku Rzeźby na Bródnie znajdują się na stronie internetowej MSN (>link<).

Wydarzenie organizowane jest przez TR Warszawa w partnerstwie z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Lipcowe Zapowiedzi Weselne są zaproszeniem mieszkanek i mieszkańców Warszawy do udziału w przedsięwzięciu artystycznym TR Warszawa, wspieranym merytorycznie przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jest także zapowiedzią kolejnych wspólnych działań i projektów muzeum i teatru na rzecz pogłębiania potrzeby kontaktu ze sztuką.

Współpraca Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa to część długofalowego programu partnerstw najważniejszych instytucji i organizacji kultury, których nowe siedziby będą w niedalekiej przyszłości sąsiadować ze sobą na Placu Defilad. Wspólnie działamy na rzecz pogłębiania i zwiększania aktywnego uczestnictwa w kulturze w Warszawie oraz w Polsce. Siedziby na Placu Defilad dopełnią przestrzeń nowego centrum Warszawy. Ich powstanie otworzy nowe możliwości uczestnictwa w kulturze dla mieszkanek i mieszkańców miasta, a także odwiedzających stolicę gości i gościń.
 
Organizatorem projektu “Wesele na Bródnie” jest TR Warszawa.
Współorganizatorzy: Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Wioska Żywej Archeologii
Partnerzy: Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Orkiestra Sinfonia Varsovia

Projekt "Wesele na Bródnie" finansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.