TEREN EDU 2020

TEREN EDU - rekrutacja

WEŹ UDZIAŁ W KOLEJNEJ EDYCJI PROJEKTU TEREN EDU!

TEREN EDU nawiązuje do tradycji projektów TEREN WARSZAWA i TEREN TR skierowanych do studentek i studentów, którzy chcieliby sprawdzić się w działaniu w teatrze.

W marcu 2020 roku rusza kolejna edycja programu dla studentek i studentów w TR Warszawa. Zapraszamy do udziału w warsztatach realizowanych w trybie weekendowych spotkań w siedzibie teatru. Prowadzone metodami pedagogiki teatru warsztaty oparte będą o spektakle z repertuaru TR Warszawa.  Na program TERENU EDU składa się prezentacja różnorodnych technik wypracowanych przez 14 lat prowadzenia działań edukacyjnych w teatrze, która będzie praktycznym wstępem do działań z obszaru pedagogiki teatru oraz rozwoju publiczności.Proponowane działania performatywne obejmują pracę z ciałem, tekstem oraz improwizacje. Ćwiczenia będą odnosić się do różnych dziedzin sztuki współczesnej. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak powstają warsztaty teatralne i działania interdyscyplinarne, skąd czerpać pomysły na najciekawsze zadania performatywne. Poznają także odpowiedzi na pytania, jak zaprojektować działania teatralne prowadzone z widzami i jak podczas zajęć podejmować trudne tematy poruszane w spektaklach. Uczestnicy wyruszą w podróż po historii TR Warszawa i dowiedzą się, czym charakteryzuje się zespół teatru. Studenci będą mieli okazję poznać teatr od środka – zarówno poprzez doświadczenie różnych technik twórczych zaczerpniętych od artystów tworzących na scenie TR Warszawa jak i poprzez spacer performatywny po przestrzeniach na co dzień niedostępnych dla widzów.

Uczestnicy projektu wezmą udział w twórczej i aktywnej dyskusji na tematy podejmowane w spektaklach TR Warszawa takich jak: „Wracać wciąż do domu” w reż. Magdy Szpecht, „Między nami dobrze jest” i „Inni ludzie” w reż. Grzegorza Jarzyny.  Znajomość spektakli, na podstawie których prowadzone będą zajęcia nie jest obligatoryjna; po zajęciach będzie możliwość obejrzenia przedstawień. Uczestnicy TERENU EDU mogą zakupić bilety na spektakle w niższej cenie.

-----------------

TERMINY ZAJĘĆ:

I ZJAZD


7.03.2020 w godz. 12:00 – 18:00
(TR Warszawa/Marszałkowska 8)


8.03.2020 w godz. 11:00 – 15:30
(TR Warszawa/ATM Studio, ul. Wał Miedzeszyński 384)

II ZJAZD


18.04.2020 w godz. 11:00 – 17:00
(TR Warszawa/Marszałkowska 8)


19.04.2020 w godz. 12:00 – 15:00
(TR Warszawa/ Marszałkowska 8)

WARSZTATY PODSUMOWUJĄCE


16.05.2020 w godz. 12:00 – 18:00
(TR WARSZAWA/ATM Studio, ul. Wał Miedzeszyński 384) Terminy dopasowywane są do repertuaru TR Warszawa, po warsztatach 7 i 8 marca, 18 kwietnia oraz 16 maja 2020 roku będzie możliwość obejrzenia spektakli.

-----------------

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?


> Wypełnij formularz on-line > TUTAJ <


Na formularze czekamy do 1 marca 2020 roku.

-----------------

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.
Informację o zakwalifikowaniu do udziału w warsztatach prześlemy do 3 marca 2020 roku.