Pierre Jodlowski & Thomas R. Moore & Adam Gołębiewski – koncert w ramach Avant Art Festival 2020 w TR Warszawa


 
Zapraszamy na koncert w TR Warszawa w ramach Avant Art Festival 2020. Zagrają Pierre Jodlowski & Thomas R. Moore & Adam Gołębiewski.

Pierre Jodlowski, kompozytor i performer, opracowuje projekty łączące źródła akustyczne i elektroniczne, a także określone środowiska wizualne. W pierwszej części koncertu usłyszymy “Outerspace” – utwór na puzon solo i wideo w wykonaniu Thomasa R. Moore’a, członka Nadar Ensemble (Belgia). Ruchy puzonisty skoordynowane są z ruchem kamery wideo, publiczność odkrywa zimną, ciasną i niezamieszkałą przestrzeń wypełnioną i zatłoczoną smogiem, oślepiającymi światłami, a wkrótce także awatarami muzyka...

W drugiej części koncertu posłuchamy dwóch składów muzyki improwizowanej: pierwszy z nich z Adamem Gołębiewskim (perkusja) i Pierre’em Jodłowskim (elektronika i elektryczny bas). W tym duecie dwaj artyści kwestionują koncepcję rytuałów poprzez ostrą i hałaśliwą stylistykę. Metoda perkusyjna Adama Gołębiewskiego często opiera się na radykalnych gestach, głaskaniu i skrobaniu, prowadzących do skomplikowanej materii zmieszanej ze zniekształconym basem i elektronicznymi dźwiękami.

Na koniec do muzyków dołączy Thomas R. Moore na finałowe trio z towarzyszeniem wizualizacji.

Program

5 października 2020 r., godz. 20:00
TR Warszawa/Marszałkowska 8

CZĘŚĆ 1: “Outerpsace” Pierre Jodlowski, Thomas R. Moore (puzon, elektronika, wideo) (11 minut)
CZĘŚĆ 2: Duet Pierre Jodlowski, Adam Gołębiewski (perkusja, gitara basowa, elektronika) (30 minut)
CZĘŚĆ 3: Trio Pierre Jodlowski, Adam Gołębiewski, Thomas R. Moore (perkusja, puzon, elektronika,
wideo) (15 minut)

O muzykach

PIERRE JODLOWSKI
Kompozytor, performer i artysta multimedialny. Jego muzyka, często o gęstej fakturze, sytuuje się na pograniczu brzmień akustycznych i elektrycznych. Obecnie realizuje projekty w wielu dziedzinach – filmy, instalacje interaktywne, inscenizacje. Definiuje swoją muzykę jako „aktywny proces” na poziomie fizycznym (muzyczne gesty, energia i przestrzeń) oraz na poziomie psychologicznym (stosunek do pamięci i wizualnego wymiaru dźwięku). Swoje kompozycje prezentuje na różnych scenach (eksperymentalnych, jazzowych, elektronicznych), solo lub z innymi artystami.
Od 1998 roku jest dyrektorem artystycznym éole (studia badawczego i produkcyjnego z siedzibą w Odyssud – Cultural Center w Blagnac). W latach 1998–2014 był też dyrektorem artystycznym festiwalu Novelum w Tuluzie.

THOMAS R. MOORE
Urodzony w Easton, w Pensylwanii (USA), od lat mieszka w Antwerpii (Belgia). Uczęszczał do Utrecht School of the Arts w Holandii, gdzie kontynuował studia zawodowe, uzyskując tytuł licencjata w klasie puzonu, a następnie dyplom magistra w klasie puzonu i muzyki kameralnej w Konserwatorium Koninklijk Vlaams w Antwerpii (Belgia).

ADAM GOŁĘBIEWSKI
Urodzony w 1984 roku, perkusista, improwizator (także muzykolog i socjolog). Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich brzmienia, ekspresji i anatomii, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki jak Yoko Ono czy Thurston Moore.

Więcej informacji o festiwalu: www.avantart.pl

Projekt realizowany przez Fundację Avant Art we współpracy z Studio-éole – France.