“Inni ludzie” na żywo w TR Online 21 oraz 22 listopada

Spędź wieczór w TR Warszawa i zobacz streaming “Innych ludzi” w reż. Grzegorza Jarzyny!

To jeden z pierwszych spektakli, które pokazaliśmy w ramach akcji “Zostań w domu, nie wychodź z teatru!” wiosną tego roku. Było z nami wtedy ok. 12 000 widzów i widzek! Choć nasze plany na pierwszy streaming na platformie TR Online zostały pokrzyżowane przez pandemię – nie wyobrażamy sobie lepszego alternatywnego startu naszego programu transmisji spektakli. Zapraszamy do obejrzenia “Innych ludzi” prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio!

“Inni ludzie” na podstawie tekstu Doroty Masłowskiej to spektakl o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów.

Plan wieczoru w TR Online

21 listopada, sobota
19:45 – Wprowadzenie poprowadzi Mirosław Zbrojewicz, aktor TR Warszawa
20:00 – Streaming live spektaklu: “Inni ludzie”, reż. Grzegorz Jarzyna
22:15 – Rozmowa z twórcami i twórczyniami spektaklu prowadzona przez Michała Nogasia

22 listopada, niedziela
19:45 – Wprowadzenie poprowadzi Mirosław Zbrojewicz, aktor TR Warszawa
20:00 – Streaming live spektaklu: “Inni ludzie”, reż. Grzegorz Jarzyna (transmisja z napisami w j. angielskim)

Na scenie wystąpią: Marcin Czarnik, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Michał DJ B Olszański, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska

Wykup dostęp za 29,90 zł w TR Online.



Więcej o “Innych ludziach”

Przewodnikiem publiczności po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil. To chłopak z warszawskiego Grochowa, dealer z doskoku z marzeniami o karierze hiphopowca. Wyruszamy z nim w podróż w głąb miasta. Konfrontujemy się z różnymi środowiskami, od celebrytów po parkingowych meneli, od lokatorów luksusowych apartamentów po mieszkańców slumsowych blokowisk. Drogie samochody i wagony tramwajowe, siłownie i sieciowe sklepy, centra handlowe i nocne kluby – wszędzie toczy się bezwzględna walka o uwagę, miłość i akceptację.

"Inni ludzie" na podstawie książki Doroty Masłowskiej, laureatki m.in. Paszportu Polityki (2002) i Nagrody Literackiej Nike (2006), to portret Polski trzy dekady po transformacji. Opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana językiem reklam, internetu i tabloidów, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację. Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery? Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć innych – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust? Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

Spektakl ma charakter partycypacyjny, zrealizował go kolektyw złożony z różnorodnego grona artystek, artystów, twórców i twórczyń. Kilkadziesiąt mieszkanek i mieszkańców Warszawy użyczyło swoich wizerunków i głosów do nagrań audio i wideo, które zostały następnie wykorzystane w przedstawieniu. Spektakl otrzymał Nagrodę za Najlepszą Muzykę i Nagrodę za Najlepsze Multimedia na 12. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia (2019) oraz Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida dla Grzegorza Jarzyny (2020) za reżyserię, adaptację i scenografię.

Premiera "Innych ludzi" odbyła się 15 marca 2019 w TR Warszawa/ATM Studio.


O TR Online

TR Warszawa jest teatrem dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których wizyta w TR Warszawa nie będzie możliwa. Dlatego z końcem października 2020 roku teatr uruchomił TR Online – nową platformę streamingową dostępną pod adresem online.trwarszawa.pl.
Na platformie TR Online transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Streamingowym przedstawieniom towarzyszyć będą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli. Mamy świadomość, że działania online nie zastąpią żywego spotkania twórców, twórczyń, widzek i widzów. Wierzymy jednak w siłę teatralnego spotkania – także za pośrednictwem internetu!